Yuz ve Alın Germe

Genellikle 40 yaş üzerindeki erkek ve kadınlara uygulanan alın ve yüz germe operasyonlarında, yaşlanmaya bağlı sarkma ve kırışıklar giderilir. Bunu gerçekleştirmek için, cildin elastikiyetini kaybetmemiş olması gerekmektedir. Bu uygulama ile alın, ağız, burun bölgelerinde belirginleşen çizgiler ortadan kaldırılır, göz kapaklarındaki, yanaklardaki ve çene konturundaki sarkmalar giderilir. Elmacık kemiklerinden yanaklara doğru kayan yağ dokusu gibi yaşlanmaya bağlı yer değiştirmelerde, dokular orijinal yerlerine taşınır veya yağ enjeksiyonları, silikon protezler gibi yöntemler uygulanır.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Yüz germe operasyonunda kişisel ihtiyaç ve beklentilere göre kapsam belirlenir. Genel anestezi ile yapılan operasyonda kesiler, saçlı deri, kulak arkası ve kulakla yanağın birleşim yerlerinde yapılır. Bu sayede izler gizlenir.

Alın germe operasyonunda ise alın bölgesi ile saçların birleştiği saçlı deri çizgisinden ince bir kesi açılarak deri gerdirilir. Fazla olan deri kesilerek alındıktan sonra gergin şekilde deri saçlı deriye dikilir ve operasyon tamamlanır.

Tedavi Süreci

Ameliyat sonrasında gözler, burun ve ağız açık bırakılacak şekilde baş sargısı yapılır ve yanaklara soğuk pedler yerleştirilir. Doku içinde kan birikmesini engellemek amacıyla silikon borular yerleştirilebilir ve iki gün içinde çıkarılır. Sargılar 3 gün içinde tamamen çıkarılır, dikişler ise 5-7 gün içinde alınır. Bu süreçte saçlar yıkanabilir.

Hasta ikinci günden itibaren ayağa kalkar ve bir hafta sonra, şişliklerin geçmesiyle birlikte normal yaşamına döner. İki ay boyunca ağır egzersizlerden ve aşırı güneş ışığından kaçınılması gerekmektedir. Belli bir süre duş almamak, duşun serbet olduğu zamandan itibaren 1 hafta süre ile de çok sıcak su ile yıkanmamak önemlidir.

Dikişleri zorlamamak, pansuman yapmak, yüz üstü uyumamak, başı öne eğmemek önemlidir.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA