Yüz İmplantları

Doğuştan veya sonradan yaşanan kazalar sonucu, yüz kemikleri, kıkırdakları ve dokuları gibi öğeler yüz bölgesinde orantısızlık, bozukluk veya işlevsizlik problemler doğurabilir. Kemiklerde eğrilik, hasar veya kırıklar, kemiklerin deforme olması, çene veya elmacık kemiklerinin doğal görünümünde olmaması gibi sorunları çözümlemek için hastaya yüz implantı uygulanır.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Başka bir ameliyatla kombine edilmeyecekse lokal anestezi ve sedasyon veya genel anestezi altında uygulanabilir. Yüz implantları sıklıkla çene (alt çene, üst çene, çene ucu) ve elmacık kemiği şeklinde iki farklı bölgeye uygulanır. Hastanın yaşadığı probleme göre tek bir implant veya birden fazla bölgeye implant uygulanabilir. Kemik yapıya direkt müdahale etmeden kemik üzerine yerleştirilerek istenen şekil ve hacme ulaşılır.

Çene İmplantları

Çene implantları, kaza sonucu oluşan kırıklar veya sonradan görülen çene orantısızlıkları, çene ve çene ucunun küçük, büyük, geride veya yüz ve burun ile orantısız olması durumunda başvurulan bir yöntemdir. Uygulama esnasında, çene implantları ağız içinde alt dişlerin altındaki oluktan orta hatta yapılan tek bir kesiden yerleştirilir. Operasyonun ardından implantın yerleştirildigi bölgeye bantlardan oluşan bir pansuman yapılır. Düzenli soğuk uygulama gerçekleştirilir. Bu ameliyattan sonra dokular iyileşince çene ucuna cilt dolgusu yapılarak gerekli olan kontürleme ve vurgulama sağlanır.

Elmacık İmplantları

Doğuştan veya sonradan ortaya çıkan orantısızlıkları gidermek, elmacık kemiği ve yanak bölgesini orantılamak, profil görünümünü doğallaştırmak için elmacık implantları uygulanır. Bu implantlar, ağız içinde üst dişlerin üzerindeki oluktan yapılan kesi yoluyla yapılır. Açılan kesilerden, yüz hatlarına en uygun şekildeki implantlar yerleştirilir. Mukozadaki bu kesi hızlı ve iz bırakmadan iyileşir. Bu ameliyat esnasında gerekli ise yağ enjeksiyonu ile implantlar desteklenebilir ya da dokular iyileştikten sonra uygun derecelerde yüz dolgusu yapılabilir.

Bu ameliyat esnasında gerekli ise yağ enjeksiyonu ile implantlar desteklenebilir ya da dokular iyileştikten sonra uygun derecelerde yüz dolgusu yapılabilir.

Tedavi Süreci

Yüz implantları yerleştirildikten sonra bir kaç gün hastanede kalmak önemlidir. Bu şekilde ilk dönem daha güvenli geçirilir ve doktor kontrolü sağlanmış olur. Bundan sonraki dönemde dikişler alınana kadar korunmalı, zorlanmamalı, gıdalar doktorun belirttiği şekilde tüketilmeli ve ilaç kullanımlarına, pansumana, bandaj yenilenmesine dikkat edilmelidir.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA