Sakal Ekimi

Saç ekiminde olduğu gibi kökler ense bölgesinden micromotor yardımı ile alınır. Sakal ekiminde ekilecek köklerin tamamıyla 1’li olması gerekir. 2’li ve 3’lü kökler ekilmemelidir. Aksi taktirde doğal olmayan sonuçlar ortaya çıkar. Lateral Slit tekniği ile cilde çok yatık kanallar açılır. Kanallar kişinin kendi sakalının yönünde olur. İyileşme süreci hızlıdır ve sonuç bir o kadar da doğaldır.

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

Sakal ekimi köselik durumlarında bölgesel dökülmesi olan kişilerde herhangi bir kaza sonucu oluşan yara izlerine uygulanır. Yaş sınırı yoktur. Süreç tamamı ile saç ekimindeki gibidir.

Sakal Ekimi Sırasında Acı Hissedilir mi?

İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bölge önce küçük iğnelerle uyuşturulur. İlk birkaç dakikalık süreçte hafif acı hissedebilir. Fakat 5 dakika sonra uyuşma başlar. İşlemin sonuna kadar ağrı ve acı olmaz.

Tedavi Süreci

Kökler ekildikten 2 gün sonra tutunmaya başlar. 1 hafta- 10 gün içerisinde kabuklanma olur. Bu kabuklar 10. günün ardından dökülür. Ekimden 15 gün sonra ile 3 ay arası ekilen köklerde bir dökülme olur. Bu süreç çok normaldir. İlk sakallarınızın çıkması 4. aydan itibaren başlar. Bu dönemde minik sivilceler olabilir. Ayrıca hassas ciltlerde hafif bir pembeliğin olması normaldir. Bu kişiden kişiye farklılık gösterir. 6-8 ay sonrası sakallarınız bayağı çıkmış olacaktır. Süreç 1-1,5 yıl daha devam edecektir.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA