Mikro Yağ Enjeksiyonu

Yağ dokusu son senelerde estetik cerrahide değeri iyice anlaşılan, hakkında en fazla araştırma yapılan ve hemen her prosedürde kullanılan dokulardan bir tanesidir. Yapılan araştırmaların çoğu, bu kıymetli hücreleri vücudun bir bölgesinden alıp, başka bir alana verdiğimizde yaşayabilirliğini arttırmak adınadır. 

Klasik yağ enjeksiyonunda, alınan yağ dokusunun ihtiyaç duyulan bölgelere verilmesinden bir sene sonra yaklaşık olarak %30 kadarının kaldığı bilinmekte. Bu hücrelerin kalıcılık ihtimalini arttırmak ve göz kapağı gibi çok ince cilde sahip alanlara dahi transferinde dalgalanma ihtimalini azaltmak adına geliştirilen özel aparatlar şu an işimizi oldukça kolaylaştırdı. Yani en seçkin ve kullanışlı dolgu maddesini vücudumuz kendisi üretiyor. Bize düşen ise; bu çok özel dokunun verimini arttırmak için onu özel bir takım işlemlere tabii tutup (nano boyuta indirgemek amacıyla sırasıyla daha çok incelen filtrelerden geçirmek) kullanmak. Zira bu doku kök hücresinin de temel kaynağı olduğundan, uygulandığı bölgenin üzerindeki cildinde de yenilenmeye yol açmakta.

Nano yağ enjeksiyonu, yüze ve vücudun bir çok bölgesine (meme, popo, bacak vb.) yapılabilmektedir. Tüm bu bölgeler için çok ince, özel kanüller geliştirilmiştir. Bu işlem sadece yüz bölgesine yapılacak ise lokal anestezi ile ilgili bölgenin uyuşturulması yeterlidir. Diğer bölgelerde ve ya çoklu bölgeye uygulama yapılacak ise sedasyon ve ya genel anestezi kullanmak gerekli olabilmektedir. Çoğu zaman liposuction ile bölgesel incelme yapılacak hastaların alınan yağları gerekli yerler için kullanılmaktadır. Zİra hastalarımızın çoğunun isteği de kurtulmak istedikleri yağ dokularının ziyan olmaması yönündedir. Kısacası istenmeyen yerden alınıp, istenen bölgelere vermek oldukça mantıklı değil mi?

Nano yağ enjeksiyonu, göz kapağı,dudak gibi çok ince derili alanlarda hacim kazandırırken; risk faktörünü en aza indirmektedir ve hacim kazandırılan yerlerde bu hücrelerin kalıcılığını uzatmaktadır. Cilt yenilemek amacıyla kullanımında, ise alınan mikro yağ hücreleri tıpkı PRP de olduğu gibi ihtiyaç olan yüz bölgesine 1’er cm. ara ile enjekte edilmektedir. Yüz cildi gençleşir ve bu sizin kendi dokunuz sayesinde olur.

Kısacası hanımlar, çözüm yine sizin kendi vücudunuzdan olacak.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA