Meme askılama (dikleştirme)

Memeler; yaşa, emzirmeye ve aynı zamanda yer çekimine bağlı olarak sönük, sarkmış bir hal alabilir. Mastopeksi, onları yeniden dik ve dolgun bir hale getiren, meme ucunu olması gereken konuma taşıyan bir ameliyattır. Meme ucu, memenin altına inmemişse ve hala dışarı doğru bakıyorsa askılama ve protezle boş alanları dolgunlaştırma yeterli olabilir. Ancak meme ucunun aşağıya doğru yöneldiği durumlarda mastopeksi, yani bir çeşit meme küçültme operasyonu gerekli olacaktır. Çünkü protezler meme ucunun yerini değiştirmez ve protez ile meme ucunun farklı yerlerde olması görsel bir uyumsuzlukla sonuçlanır.

Operasyon Nasıl Yapılır?


Memeyi dikleştirme ve dolgunlaştırma işlemi aynı operasyon içinde, protezin takılmasının ardından ya da memeye doğal formu kazandırıldıktan sonra protez takılarak gerçekleştirilebilir. Eğer meme ileri derecede büyükse küçültülmesi gerekir. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve süresi, uygulanacak işlemlere göre değişiklik gösterir.

Tedavi Süresi Nedir?


Yapılan işlemlere göre değişmekle birlikte, meme dikleştirme ameliyatlarında tedavi süreci, meme küçültme ameliyatıyla benzerli gösterir.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA