Kulak Estetiği

Kulak estetiği, özellikle çocukluk çağlarında özgüvenin gelişmesi üzerinde önemli rol oynar. Kepçe kulak, kulağın kafa tabanından açıkta durması veya kulak içindeki ikinci kıvrımın gelişmemiş olması şeklinde görülür. Bir şekil bozukluğu olmakla birlikte, çocukların alay konusu olmalarına neden olabilir.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Ameliyat için ideal zaman, okula başlamadan hemen önce, yani 4-5 yaş civarındadır. Bu zamanlamanın amacı, çocuğun okulda maruz kalabileceği psikolojik travmayı engellemektir. Bu yaşlardan itibaren ve ilerleyen yıllarda estetik sorunlar giderilebilir.

Operasyon genellikle lokal anesteziyle veya yaşı küçük hastalarda genel anesteziyle gerçekleştirilebilir. Genellikle kulak arkasına yapılan bir kesi ile kıkırdaklar şekillendirilir, deformasyon giderilir veya kulak kafa tabanından uzaksa yaklaştırılır. Kulak memesi büyükse küçültülebilir. Ameliyat süresi ortalama bir saattir. Genellikle ameliyat sonrasında dikişlerin alınması gerekmez.

Tedavi Süresi

Operasyonun ardından pansuman ve kulakları saran hafif bir sargı yapılır. Hasta aynı gün taburcu edilir. Sargılar 4. gün açılır ve banyo yapmak mümkün olur. İlk haftalarda hafif şişlik ve hassasiyet yaşanabilir. Operasyondan sonra ilk iki hafta tüm gün, sonraki iki hafta ise sadece geceleri olacak şekilde bir tenisçi bandı takarak kulağı korumak gerekmektedir.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA