Kol germe

Kol bölgesinde liposuction ve kol germe (brachioplasty) işlemleri yapılır. Omuz ve dirsek arasındaki bölgede aşırı sarkmanın meydana geldiği durumlarda liposuction yeterli olmayabilir. Özellikle ileri yaşlarda ve fazla miktarda kilo verildiğinde deride sarkma belirgin olarak görülür. Bu tip durumlarda gerekiyorsa yağlar vakumla alınır ve fazla deri toplanır.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Genellikle dolgunluğun ve sarkmanın orta derecede olduğu durumlara rastlanmakta, kol arkasına lazer lipoliz uygulaması yeterli ve tatminkar çözüm sunmaktadır. Yağların yok edilmesiyle birlikte lazer etkisi ile orta derecedeki deri sarkması da toparlanabilmektedir.
Koldaki yağ fazlalığına, elastikiyeti çok olan fazla miktarda cilt sarkması da eşlik ediyorsa, kol germe operasyonu ile sarkan deri çıkarılır ve varsa yağ dokusu vakum ile ortadan kaldırılır. Yatay ve dikey olarak gerçekleştirilen bu yöntemde fazla deri toparlanır. Dirsekten koltuk altına doğru uzanan hafif iz, koltuk altında ve kolun vücuda komşu olan kısmında gizlenir.

Tedavi Süresi Nedir?

Ortalama bir saat süren ve genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonun ardından hasta bir gün içinde taburcu edilir. İşlemden sonra 2 gün hafif ağrı olur ve 10 gün düzenli korse takılması önerilir. Morlukların iyileşmesi yaklaşık bir hafta sürer. Ameliyattan bir gün sonra, ağır kaldırmamak şartıyla, hasta normal yaşamına döner.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA