Kaş kaldırma

Çeşitli sebeplerle sarkan, yüzde sert bir ifade oluşturan, göz ile mesafesi kısa olan kaşların yüze daha uygun hale getirilmesi işlemidir. Operasyon sonrası yukarı çekilen kaşlar sayesinde Kaş etrafındaki çizgi ve kırışıklıklar açılır ve kaş çevresi hem daha sıkı hem de daha genç bir görünüm kazanır.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Anestezi ile hissizleştirilen hastanın alın sınırından saçlı deri içine kesi atılır. Atılan kesilerin içinden, kaşları tutan sinirler ve dokular yukarı doğru çekilir. Bu noktada gerekli görüldüğü takdirde alın derisi hafifçe gerdirilebilir. Dokular yukarı çekilerek kaş kaldırma işlemi yapıldıktan sonra deri düzeltilerek dikilir. Söz konusu yöntem basit, pratik ve cerrahi özelllikleri nedeniyle etkili ve genellikle kalıcıdır.

Hastalar, işlemden önce başta aspirin olmak üzere kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmalıdır. Hastanın gözünde aşırı sulanma veya kuruluk mevcutsa bunların doktora bildirilmesi gerekmektedir.

Kaş çevresinde çok yoğun sarkma ve geç kalınmış problemler yoksa botoks uygulaması ile de kaşlar yukarı doğru kaldırılır ve askıya alınır. Öte yandan, botox işlemi 6 ay kalıcılık sağlar. Fakat ameliyatla kaş kaldırma uygulaması, çok daha uzun yıllar kalıcılık sağlar.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA