Kalça ve Bacak Estetiği

Daha yuvarlak, çıkık kalça ile beraber daha gergin uyluklara (kalça ile diz arasındaki bölge) ve daha dolgun veya ince baldırlara (diz ve bilek arasındaki bölge) sahip olmak için yapılacak operasyonların tümüdür.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Kalça operasyonlarında vakumla yağ alma işlemi uygulanarak daha şekilli ve kalkık bir kalçaya kavuşulabilir. İstenen kalça şekline ulaşmak için yağ enjeksiyonları ve kalça protezleri kullanılabilir.

Uyluk gerdirme operasyonlarında liposuction ile fazla yağlar alınır. Ancak fazla kilo verildiğinde veya derinin elastikiyetini kaybettiği ileri yaşlarda yağların alınması tek başına yeterli olmaz. Deri fazlalıkları uyluk germe yöntemiyle alınır.

Baldırlarda ise sıkça rastlanan sorun, baldır zayıflığına bağlı çarpık bacak görünümüdür. Bu sorunun giderilmesi için bölgeye yağ enjeksiyonu yapılabilir veya diz arkasından girilerek baldır protezleri yerleştirilebilir. Diz içi, baldır ya da bilek kalınlığı ise liposuction ile fazla yağlar alınarak düzeltilir.

Tedavi Süresi Nedir?

Bacak ve kalça bölgesinde yapılacak liposuction, iz bırakmayan bir yöntemdir. Operasyondan sonra oluşacak ödem iki hafta içinde dağılır ancak vücudun oturması ve sonuçların görülmesi 4-6 hafta sürebilir.

Uyluk gerdirme ise yatay ve dikey olarak gerçekleştirilen, hafif ameliyat izi bırakan bir operasyondur.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA