Gözaltı Işık Dolgusu

Göz altlarındaki şişlik, morluk, grilik, karanlık görünümü yok etmeye yarayan özel bir cilt dolgusu işlemidir. Göz çevresi, göz altı, göz altı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile hacim kazandırılır.

Gözaltındaki mor halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Bu hyaluronik asit enjekte edildiği yerde, ışıltı, parlaklık ve pırıltı gibi bir illüzyon yaratarak, morluk, grilik, karanlık gibi göz altı görüntülerini yok ederek daha estetik ve dinç bir görünüm sergiliyor. Böylece yorgun ve bitkin görüntü kayboluyor. Genellikle göz önünde olan insanlar tarafından tercih edilen göz altı ışık dolgusu oldukça etkili bir uygulamadır.

Dolgu için ne kullanılır?

Göz altı ışık dolgusu için enjekte edilen cilt dolgusu, çapraz bağlı, konsantresi düşürülmüş hyaluronik asittir.

Dolgunun kalıcılığı ne kadar sürer?

Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılık süresi her hastada farklı olabilir, çünkü her hastanın cilt tipi ve cildinin dolgu maddesini tutma özelliği farklıdır. Genelde, dolgu maddesinin kalıcı olduğu süre boyunca, yani 4 ay boyunca kalıcılık sağlar. Bazı hastalarda ise 5 – 6 ay kadar da kalıcılığını sürdürebilir.

Göz altı ışık dolgusu yapılırken uygulama alanı ince deri olduğu için acı verir. Fakat işlem lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için hasta hiç bir şey hissetmez.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulamanın ardından 1 hafta boyunca hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Çünkü göz altı kritik bir bölgedir ve dolgu maddesinin enjekte edildiği yere yerleşmesi ve risklerin ortadan kalkması için 1 hafta gereklidir. Bu süre içinde gözleri ovuşturmamak, göz çevresine masaj yapmamak, yüz üstü uyumamak, başı öne eğerek spor yapmamak, sıcak su ve kimyasallar ile uygulama alanını temas ettirmemek gerekir.

 

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA