Göz kapağı estetiği

Vücudun en ince deri yapısı göz kapaklarında bulunur. Buna bağlı olarak deri fazlalığı ve sarkma gibi yaşlanma belirtileri en çok bu alanda görülür. Göz altlarında ise kırışık ve torbalar belirgindir. Yorgun ve olduğundan daha yaşlı bir görünümden kurtulmak ve bazen görme alanını artırmak için göz kapağı estetiğine başvurulur.

Göz çevresi estetiği, bazı durumlarda göz kapağı ve göz altlarının yanı sıra alın, kaşlar ve orta yüzü de içerebilir. Böyle durumlarda çevre dokularda da kapsamlı bir inceleme yapılıp kaş kaldırma, alın germe ve orta yüz gençleştirme yöntemlerine de başvurulabilir.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Operasyonda anestezi, işlem yapılacak bölgenin kapsamına göre değişiklik gösterir. Sadece göz kapağında yapılacak bir operasyonda lokal anestezi kullanılabilir. Tüm göz çevresi lokal anestezinin yanı sıra damardan alınacak sakinleştiricileri içerirken, kapsamın genişlemesi durumunda genel anestezi de yapılabilir.

Her estetik operasyonda olduğu gibi, göz çevresi ameliyatları da kişiye özel planlanır. Yağ dokusunun alınması veya yerinin değiştirilmesi, örtü tabakasının sıkıştırılması veya kas dokusuna yapılacak işlemlere ihtiyaca göre karar verilir. İki göz kapağını kapsayan operasyon ortalama 40 dakika sürerken, tüm göz çevresinde süre 1,5 saate çıkabilir.

Tedavi Süreci

Operasyonun ardından alt ve üst göz kapağına suya dayanıklı, görmeyi engellemeyen bantlar yerleştirilir ve düzenli aralıklarla soğuk uygulaması yapılır. İlk iki gün artan ödem, 3. günden itibaren azalır ve 4. gün bantlar alınır. Birkaç hafta çok sıcak banyolardan sakınmak gerekir.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA