Fransız Askılama - Spring Thread

Ameliyatsız bir uygulama olan iple yüz germe yöntemi; sarkma, kırışıklık ve sarkma sonucu oluşan düşük ifade ve fazla deri görüntüsü gibi problemlere çözümler sunar.

Uygulama Süreci

Operasyon anestezi süreci de hesaba katılınca yaklaşık 1 saat sürer.

Bu yöntem uygulanırken kullanılan özel ipler ile yüz yukarı doğru çekilirken gerilen deri ters iki yöne çekilir. Uygulama öncesinde yapılacak muayene ile hastanın derisindeki problemler tespit edilir ve sorunun derecesine göre ne kadar ip ile hangi noktalardan asma işlemi yapılacağı ortaya çıkarılır. Ardından, hekimin inisiyatifindeki noktalardan ipler deri altına asma sağlanacak olan noktalara yerleştirilir, kanüller deri altına yerleştirilir. Tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir.

İşlem esnasında iğne ve kanüller kullanıldığı için acı ve itme hissi duyulabilir. Bu nedenle de işlemden önce uygulama alanına lokal anestezi işlevi olan kremler uygulanır.

İple yüz germe işleminde PDO İpleri olarak adlandırılan düz veya kılçıklı ipler kullanılır. Alerjik problemler yaşamayan kişilerde herhangi bir sorun yaratmayan bu ipler her ne kadar sağlıklı ve güvenilir olsa da deri altında alerji oluşturma ihtimali vardır. Buna ek olarak her işlemde sakıncalı olduğu gibi hormonal değişim ve ilaç tedavisi sürecinde olan kişilere uygulanmamalıdır.

Tedavi Süreci

İple yüz germe işlemi sonrasında hemen başarı sağlanır. İyileşme süreci çok kısadır. İşlemden sonra meydana gelen hafif kızarıklık ve şişlik 7 gün içinde hafifler ve yapılan işlem doğallaşarak asıl estetik görüntüsünü sergilemeye başlar. 

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA