Burun ucu ameliyatı (Tipplasti)

Burun ucu ameliyatı (tipplasti) burnun üst kısmında, solunum veya görünümle ilgili herhangi bir sorun veya işlev bozukluğu olmayan, sadece burun ucu için değişim isteyen hastalara uygulanır.

Tipplasti Neden Yapılır?

Burun ucunu yukarıya kaldırmak, yani burun ucunu askıya alma; burnun ucunu burnun bütününe uygun olacak şekilde inceltmek ve küçükltmek; çok yukarıda olan burun ucunu aynı şekilde burnun bütünlüğüne uygun şekilde orantılayarak öne çekmek için tipplasti uygulanır.

Operasyon ve Tedavi Süreci

Rinoplastiye göre daha kısa sürebilen burun ucu ameliyatında duruma göre genel veya lokal anestezi uygulanabilir. Genel anestezi altında yapılan operasyonda burun ucunun içinden kesi atılır. Burun ucu törpülenir, kıkırdak ve dokular revize edilir, gerekli uygulamalar ile yeni burun ucu en uygun şekilde yapılarak kesi kapatılır. Kemik yapı üzerinde bir işlem yapılmadığı için 10 gün içinde daha erken egzersize başlanabilir.

Hastanın solunumla ilgili bir sorunu varsa, burun ucu ameliyatı ile aynı anda tedavi edilmesine engel değildir.

Bu yazı sizin için yararlı oldu mu?

DOKTORUNUZA
DANIŞIN

Lazer Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonlarında en son teknoloji olan lazer liposuction’la ilgili bilgiler.

Daha Fazla

Estetik cerrahiyle ilgili tüm bilgler ve gelişmeler YouTube videolarımızda. Takip etmek için YouTube sayfamıza abone olun!

ABONE OL

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABI BURADA

Estetik operasyon ve uygulamalara dair pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Devamını Oku
HEMEN ARA